Broń Radom rozgromiła Zamłynie Radom w kolejnym meczu sparingowym

W środę kolejne mecze sparingowe rozegrały radomskie drużyny – Broń i Zamłynie, które spotkały się w bezpośrednim. Górą była ekipa Artura Kupca, która pokonała występujące w Campeon.pl Lidze Okręgowej Zamłynie 6:1.

Broń objęła prowadzenie już w 3. minucie, kiedy to do siatki trafił Przemysław Nogaj. W 22. minucie Zamłynie wyrównało za sprawą Mateusza Kubicy, który pewnie wykorzystał rzut karny. Trzynaście minut później Broń znów wyszła na prowadzenie za sprawą Adama Imieli. Tuż przed przerwą trzecia ekipa IV-ligi podwyższyła prowadzenie. Najpierw w 44. minucie trafił Dominik Leśniewski, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę czwartego gola strzelił Emil Więcek. Mimo wielu sytuacji na kolejne bramki musieliśmy czekać aż do 73. minuty, kiedy to do siatki trafił Viktor Putin, a w 84. minucie wynik ustalił Kamil Czarnecki.

– Niestety kolejna wysoka przegrana z drużyną z IV ligi. Trzeba przyznać, że Broń grała dużo lepiej od nas, większa kultura gry i widać to wytrenowanie, czyli ilość jednostek treningowych. Do 40. minuty dotrzymywaliśmy kroku, ale od tego czasu widać było dużą przewagę Broni nie tylko w aspekcie motorycznym, ale również i taktycznym. Myślę, że dobra lekcja dla nas – mówi Robert Rogala, trener Zamłynia Radom.

– Wynik mniej mnie dzisiaj interesował. Bardziej potraktowałem ten mecz w formie jednostki treningowej, żeby go wybiegać po wczorajszym ciężkim treningu. Wygraliśmy zdecydowanie i z tego też trzeba się cieszyć, bo każda wygrana buduje pozytywną atmosferę w drużynie i tak też było dzisiaj – ocenia Artur Kupiec, trener Broni Radom.

W Broni testowany był 21-letni ukraiński defensywny pomocnik, Vladlen Skhuratko.

– Na tle ligi okręgowej wypadł moim zdaniem bardzo pozytywnie. Zostaje z nami do soboty, zagra u nas z mocniejszym rywalem, czyli Koroną Ostrołęka i wtedy też będziemy mądrzejsi – dodaje Kupiec.

Broń w sobotę zagra z Koroną Ostrołęka o godzinie 14:00 na sztucznym boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ten sam dzień sparing rozegra również Zamłynie – ekipa Roberta Rogali zmierzy się na boisku przy ul. 11 Listopada z Orłem Wierzbica. Początek spotkania o godzinie 19:00.