W poniedziałek władze Radomia przekazały osobom skupionym wokół stowarzyszeń oraz organizacji, w których działają osoby powyżej 60 roku życia Ogólnopolskie Karty Seniora.
Do tej pory w mieście funkcjonowała Radomska Karta Seniorów.
– Czyli karta, dzięki której radomscy seniorzy mają dużo ulg i przywilejów. Chociażby do jednostek miejskich, jak pływalnia, ale również ze strony podmiotów prywatnych. Dziś naszą ofertę uzupełniamy o Ogólnopolską Kartę Seniora – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Ogólnopolska Karta Seniora ma być pewną formą wsparcia finansowego dla seniorów, jak również ma pozwolić na większą aktywność osób po „sześćdziesiątce”.
– Mieszkańcy, którzy mają te karty mogą korzystać z ulg, zniżek na terenie całego kraju. Tych podmiotów na terenie całego kraju jest około tysiąca. Ale przede wszystkim są to sanatoria, biura podróży, czy ośrodki rehabilitacyjne – dodał Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
– Każda pomoc jest dla nas ważna – tak o Ogólnopolskiej Karcie Seniora mówili sami zainteresowani.
– W tej chwili ta karta poszerza możliwości seniorów. Wiemy, że środowisko senioralne jest z natury biedne. Dla każdego seniora każda forma pomocy, czy jakiejś zniżki w postaci takiej jak wyjazd na wczasy, dopłata do sanatorium, czy miejsc, gdzie można zjeść taniej obiad jest ważne i działa na plus – stwierdził Zygmunt Pluta, zastępca Radomskiej Rady Seniorów.
Sam sposób wyrobienia karty jest bardzo prosty.
– Można ją uzyskać w dwojaki sposób. Można przyjść do wydziału zdrowia i polityki społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, do pokoju 180, wypełnić odpowiedni wniosek i ją otrzymać, ale można to także zrobić internetowo poprzez stronę www.glosseniora.pl., pobrać konkretny wniosek i odesłać go na wskazany adres z kopertą zwrotną z własnym adresem – zakończył Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
W sumie do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora włączyło się 48 miast i gmin z całej Polski.