Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Radomianie uczcili XXII Święto Chleba

Święto Chleba tak mocno wpisało się w tradycję naszego miasta, że nawet obecny, trudny rok nie mógł obejść się bez jego obchodów. Tym razem najlepszych radomskich wypieków można było spróbować na placu Corazziego, przed Urzędem Miejskim.

-Ryzykowaliśmy, wiadomo bo ludzie są przyzwyczajeni, przez tyle lat organizowaliśmy to w Muzeum Wsi Radomskiej, no ale ze względu na brak dojazdu no i też postanowiliśmy wrócić do korzeni czyli wrócić do miasta, jak na razie myślę, że to był dobry pomysł.- mówił Jarosław Gajda, prezes Cechu Piekarzy.

Jak podkreślał Radosław Witkowski promocja smacznych i zdrowych radomskich wypieków poprawia również wizerunek naszego miasta.

-Po raz 22. to święto promuje nasze miasto, pokazuje, że jesteśmy miastem dobrych, pogodnych ludzi, ale też pokazuje, że radomski chleb, którym się szczycimy jest jednym z najlepszych w Polsce, na świecie,. Radomski chleb, który na co dzień możemy kupować w radomskich piekarniach jest chlebem zdrowym.- podkreślił prezydent Radomia.

Po raz kolejny hasło wydarzenia brzmiało “nasz chleb pachnie tradycją”.

-Chcemy podkreślać wartość chleba rzemieślniczego, my jesteśmy zrzeszeni w Cechu, głównie są to piekarnie rzemieślnicze i większość z nas miała dziadków, ojców piekarzy, także tradycja zobowiązuje.- powiedział Jarosław Gajda.

Jak co roku piekarnie przygotowały nie tylko tradycyjne wypieki, ale także słodkie nowości.

-W tym roku poszliśmy troszeczkę bardziej w stronę słodkich rzeczy, przygotowaliśmy fajne takie szaszłyki pączkowe, pączki twarogowe dla naszych klientów. Cieszą się powodzeniem? Jak widać po kolejkach za nami i wcześniej tak, ludzie są zadowoleni, wracają, kupią, skosztują i wracają po następną.- cieszył się piekarz, Paweł Pastuszka.

Obszerną relację z XXII Święta Chleba znajdą państwo już wkrótce na stronie www.zebrra.tv.

Podziel się z innymi

O autorze

Krzysztof Chomicz

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close