W Radomiu rośnie zainteresowanie pompami ciepła. Właściciele domów jednorodzinnych wyposażonych w te urządzenia wspominają o takich zaletach jak: brat opłat za gaz – co jest jednym z najczęściej pojawiających się argumentów, ekologię użytkowania pompy ciepła oraz funkcje dodatkowe, np. produkcja ciepłej wody użytkowej.
Alternatywa dla ogrzewania gazowego
Poszukiwanie tańszej alternatywy dla ogrzewania gazowego powoli staje się koniecznością. Kotły gazowe to nadal jedno z najbardziej popularnych rozwiązań, jednak rachunki za gaz napawają coraz większą obawą. Nie wiadomo jeszcze o ile dokładnie wzrosną ceny za gaz ziemny, jednak z tym, że takie podwyżki w tym roku jeszcze nastąpią, niestety trzeba się liczyć. Problem rosnących cen za gaz dotyka nie tylko Polski. Występuje na całym świecie i związany jest z rosnącymi kosztami wydobycia gazu. Im więcej kosztuje wydobycie gazu i obrót nim, tym większej kwoty spodziewać możemy się na fakturach za dostarczony nam gaz. Cenę za ogrzewanie podwyższać może również stan techniczny kotła gazowego. Im jest on starszy, tym bardziej jego wydajność spada i tym więcej potrzebuje energii aby ogrzać budynek, a tym samym wzrastać mogą rachunki za ogrzewanie, nawet w przypadku idealnej izolacji budynku. W zaoszczędzeniu zgromadzonego ciepła może pomóc niekiedy rekuperacja przy okazji wentylacji mechanicznej, czyli odzyskiwanie części zgromadzonego już ciepła. Rekuperator wówczas kontroluje ruch nawiewanego i usuwanego powietrza z pomieszczeń oraz odzyskuje z niego ciepło, które podtrzymuje optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Rekuperatory wybrać można na stronie https://www.instalcentrum.com.pl/. Jednak jeśli dom nie jest wyposażony w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, a kocioł jest mało wydajny, mieszkańcy są w trudniejszej sytuacji.
Darmowe OZE
Biorąc pod uwagę rosnące ceny nic dziwnego więc, że poszukujemy takich instalacji grzewczych, które wymagałyby tańszego paliwa – a najlepiej darmowego. I choć wydaje się to absolutnie niemożliwe, to darmowe źródła energii, które mogą być przekształcone na energię grzewczą, rzeczywiście istnieją. I właśnie z uwagi na ich wykorzystanie w procesie ogrzewania, pompy ciepła w Radomiu cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Darmowymi źródłami energii są powietrze, woda lub grunt. Źródła te w instalacji pompy ciepła zamieniane są w energię grzewczą, która trafiając do instalacji grzewczej ogrzać może budynek tak samo dobrze, jak energia pochodząca ze spalania gazu ziemnego w kotle kondensacyjnym. Różnica jest jednak następująca: W przypadku gazu musi on zostać najpierw wydobyty ze złóż, przetworzony i dostarczony do naszej instalacji. Każdy z tych etapów ma swoje odzwierciedlenie na rachunku. OZE natomiast występują na terenie naszej własnej posesji, są w praktyce niewyczerpalne, a całą pracę wykonuje nasza pompa ciepła bez udziału pośrednika.
Ekologiczne ogrzewanie i produkcja c.w.u.
Jako że pompy ciepła nie emitują zanieczyszczeń, uważane są za urządzenia zgodne z duchem ekologii. Nie jest to bez znaczenia, biorąc pod uwagę rosnące zanieczyszczenia powietrza. Pompa ciepła nie produkuje ani dymu, ani popiołu, ani żadnego przykrego zapachu. Może za to produkować ciepłą wodę użytkową po bardzo niskich kosztach. Na stronie https://nowatermia.pl/pompy-ciepla-radom/ mieszkańcy Radomia mogą zapoznać się z ofertą wysokiej jakości pomp ciepła, a niektóre z nich wyposażone mogą być w unikalną i opatentowaną technologię HGW. Pozwala ona na przygotowanie c.w.u. szybko, w bardzo dużych ilościach, o temperaturze wyjściowej 40 stopni Celsjusza. Dobra pompa ciepła z technologią HGW może wyprodukować aż 545 litrów ciepłej wody użytkowej, co w przełożeniu na praktykę użytkowania odpowiada aż dziewięciu kąpielom pod prysznicem!
Zainteresowanie radomian pompami ciepła wcale nie dziwi. Stanowią one jedną z propozycji na ekologiczne, konkurencyjne cenowo ogrzewanie domu jednorodzinnego. Potrafią zapewnić też ciepłą wodę użytkową do codziennych celów gospodarczych.