Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Konkurs autorstwa nowomiejskiej młodzieży „EKO NOWE Miasto”

Potrzeba ekologii i dbania o środowisko w którym żyjemy zyskuje coraz większą popularność. Taka świadomość panuje również w gminie Nowe Miasto nad Pilicą.

– Kiedy spotkaliśmy się tutaj na wiosnę, zobaczyliśmy kilka zakątków naszej gminy, gdzie nasz wzrok przykuły niestety śmieci. Jest to problem chyba każdej gminy, ale my chcemy, żeby tego problemu w naszej gminie nie było –  mówi Mariusz Dziuba, burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą

Jak mówi burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą, najczęstszym miejscem, gdzie pozostawiane są śmieci, są okoliczne lasy.

– Chcemy dbać o środowisko, a bardzo dobry początek dała młodzież, skupiona przy Domu Kultury, już dwukrotnie zrobiła zbiórki śmieci pod patronatem dyrektora Jacka Zakrzewskiego, zostały wyczyszczony okoliczny park, wąwozy, zostały zebrane góry, tony śmieci.

EKO Nowe Miasto to projekt, który zapoczątkowała nowomiejska młodzież. To inicjatywa, która ma na celu propagowanie zachowań proekologicznych mieście.

– Cieszymy się, że grupa uczniów liceum oraz nowomiejskiego technikum trafiła do Domu Kultury właśnie z pomysłem na działania ekologiczne. Rozmawialiśmy wielokrotnie o tym, jak należy te działania podjąć i doszliśmy do takiej wspólnej konkluzji, że będziemy zajmować się tym co jest najbliższe – mówi Jacek Zakrzewski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą.

Obecnie trwa konkurs organizowany przez młodzieżową grupę EKO NOWE Miasto i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą. Inicjatywę honorowym patronatem objął burmistrz Mariusz Dziuba.

– Konkurs będzie dotyczył hasła promocyjnego, logotypu czy też grafiki, która będzie promować te działania. Dom Kultury wspomaga tylko w miarę możliwości od strony formalnej i organizacyjnej te działania, ale oczywiście całym motorem napędowym są młodzi ludzie, którzy to wymyślili – dodaje dyrektor.

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy zainteresowani z Miasta i Gminy Nowe Miasto. Prace można wysyłać na adres Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury do 30 września.

Podziel się z innymi

O autorze

Avatar

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close