Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Zapaśnicy Olimpijczyka Radom odwiedzili Publiczne Gimnazjum nr 2 w Radomiu

Pokazy zapaśników Olimpijczyka Radom i spotkanie z medalistą Igrzysk Olimpijskich. Włodzimierzem Zawadzkim. Takie atrakcje czekały na uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Radomiu. Na spotkanie z mistrzem przyszły tłumy uczniów.

Spotkanie z najlepszym klubem zapaśniczym w Polsce było dla placówki dużym wydarzeniem. Z tej okazji uczniowie przygotowali prezentację o Olimpijczyku Radom. Potem o swojej karierze opowiedział złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z Atlanty, a obecnie trener klubu, Włodzimierz Zawadzki.

– Bardzo miło, bardzo fajnie, frekwencja dopisała. Idzie to wszystko w dobrym kierunku i mam nadzieję, że ta szkółka powstanie – my jako trenerzy zrobimy wszystko, żeby prowadzić treningi i zaszczepić wśród młodzieży zapasy, bo wydaje mi się, że jest to fajna dyscyplina, ogólnorozwojowa i w przyszłości pójdą w ślady moje albo innych zawodników- mówi Włodzimierz Zawadzki, trener Olimpijczyka Radom.

Spotkanie z uczniami nie było przypadkowe. To właśnie w tej placówce w przyszłym roku ma ruszyć szkółka zapaśnicza.

– Będą to zajęcia pozalekcyjne w zależności od ilości chętnych, od grup, które się zgłoszą. Kategorie wiekowe są różne i już praktycznie od 8 roku życia można się zapisywać, więc kto tylko będzie chciał i zgłosi się w naszej szkole, w naszym budynku będzie ta szkółka organizowana – informuje Ewa Izydorska, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Radomiu.

Zajęcia mogą cieszyć się dużą popularnością. Zdaniem trenera Zdzisława Kolanka potencjał wśród uczniów jest bardzo duży.

– Nasi chłopcy zaprezentowali umiejętności zapaśnicze, ale jestem pod wrażeniem uczniów tej placówki, którzy włączyli się w rozgrzewkę i wszystkie elementy techniczne, które pokazywaliśmy fajnie wykonywali. Jest potencjał na przyszłość.

Wrażenie na uczniach zrobił przede wszystkim pokaz akrobatyczny w wykonaniu zawodników Olimpijczyka Radom.

– Fajnie, że szkoła organizuje takie spotkania, że można to zaprezentować i myślę, że dzięki temu mógłbym uprawiać tę dyscyplinę – mówi Michał Roguski.

Dyrekcja szkoły chce w przyszłości zorganizować więcej spotkań ze sportowcami. Bardzo możliwe, że w przyszłym roku w placówce pojawi się reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski.

– Współpracujemy z fundacją „Ludzki gest” Kuby Błaszczykowskiego. Wszystko jest na dobrej drodze, mamy już zgodę na piśmie. Fundacja obejmie patronat nad turniejem piłki nożnej, który odbędzie się w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym i liczymy na to, że pan Kuba Błaszczykowski będzie u nas – dodaje Izydorska.

Zdaniem obserwatorów takie spotkania mogą tylko zwiększyć zainteresowanie sportem wśród dzieci i młodzieży.

Podziel się z innymi

O autorze

Avatar

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close