Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Radomski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki podsumował 2017 rok

14 złotych medali, 5 srebrnych i 6 brązowych – to dorobek zawodników RLTL ZTE Radom w 2017 roku. Oficjalne podsumowanie dokonań radomskich lekkoatletów oraz wręczenie nagród odbyło się na corocznej gali organizowanej przez Radomski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. 

– Był to rekordowy rok. Ubiegły rok był bardzo ciekawy, bo zdobyliśmy 24 medale, a teraz zdobyliśmy o jeden medal więcej. Lekkoatletyka młodzieżowa liczy się w kraju, bo w kategorii juniorów nasz klub był najlepszy w tym roku. Sekcja lekkoatletyczna ZTE zajęła drugie miejsce na Mazowszu. Zajęliśmy też czwarte miejsce w lekkiej atletyce młodzieżowej w Polsce tuż za potęgami. To świadczy o tym, że ta lekka atletyka jest widoczna w skali krajowej – mówi Zygmunt Malinowski, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Pomysł organizacji takich gal chwalili przede wszystkim zawodnicy.

– Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł. Jest to moment, w którym każdy może się pochwalić swoimi osiągnięciami w tym sezonie i jest to możliwość do spotkania się z całym klubem, bo rzadko się to zdarza w ciągu roku – informuje Mateusz Kaczor, zawodnik RLTL ZTE Radom.

Lekkoatleci byli bardzo zadowoleni z zakończonego sezonu. Część z nich startowała także w barwach reprezentacji Polski.

– Rok na pewno był bardzo udany. Na hali zdobyłam dwa medale m.in. złoto na 200 metrów, które potem udało mi się obronić na stadionie. Na stadionie też były 3 medale, a potem dla klubu drużynowo zdobyliśmy trzecie miejsce, więc pełno medali – komentuje Martyna Kotwiła z RLTL ZTE Radom.

– Pojechałam na Mistrzostwa Europy, gdzie wystartowałam „na płotkach”, zrobiłam życiówkę i zrobiłam szóste miejsce, a w ogóle nie spodziewałam się tego. Z dziewczynami zajęłyśmy 4. miejsce w sztafecie 4×400 metrów. Ten sezon jak żaden inny był dla mnie bardzo dobry – dodaje Natalia Wosztyl, lekkoatletka RLTL ZTE Radom.

Podczas imprezy uhonorowano również trenerów. W klasyfikacji medalowej najlepszy okazał się Leszek Trzos, który ze swoimi zawodnikami zdobył 10 medali.

– Wspaniały rok dla całego klubu, wspaniały rok dla wszystkich naszych sportowców. Grad medali, grad punktów, 6 zawodników wystąpiło na letnich Mistrzostwach Europy i 2 zawodników na Mistrzostwach Europy w przełajach. Wspaniały rok, oby przyszły był podobny do tego albo jeszcze lepszy, a będzie wspaniale – mówi Trzos.

Mimo zakończonego sezonu zawodnicy nie mają odpoczynku. Już wkrótce rozpoczyna się sezon halowy, a zawodnicy i trenerzy na nowy rok stawiają sobie kolejne cele.

– Na pewno poprawienie rekordów życiowych i medale w imprezach seniorskich i młodzieżowych. W tym roku nie mamy imprezy młodzieżowej, bo jesteśmy akurat takim rocznikiem. Są Mistrzostwa Europy seniorów w Berlinie, ale tam jeszcze trochę nam brakuje. Uważam, że za dwa lata będzie to już dla nas impreza docelowa – mówią Mateusz Dębski i Patryk Kozłowski z RLTL ZTE Radom.

– Mamy nadzieję na medale w halowych Mistrzostwach Polski. Najważniejszy jest dla nas sezon letni – znów będziemy walczyć o medale Mistrzostw Polski i o minima na Mistrzostwa Świata juniorów (Natalia Wosztyl i Martyna Kotwiła) – zapowiada Bożena Jadczak, trener RLTL ZTE Radom.

Podczas lekkoatletycznej gali obecni byli również przedstawiciele miasta. Zdaniem radnego i przewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki – Ryszarda Fałka dobre wyniki lekkoatletów to efekt uchwały stypendialnej, która obowiązuje w Radomiu.

– Ilość stypendystów, czyli medalistów Mistrzostw Polski jest imponująca. Jest to jedna z tych dyscyplin, która wzięła się do pracy po uchwaleniu ustawy stypendialnej i dzisiaj zbiera tego owoce.

Dużym wydarzeniem 2017 roku w radomskiej lekkiej atletyce była organizacja Lekkoatletycznego Mityngu Gwiazd na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zdaniem prezesa Zygmunta Malinowskiego impreza była świetną promocją lekkiej atletyki wśród mieszkańców Radomia.

– Po raz pierwszy w historii Radomia dzięki wsparciu i inicjatywie prezydenta Radomia udało nam się zorganizować piękną imprezę. Na trybunach usiadło ponad 2500 widzów, a gościliśmy medalistów Igrzysk Olimpijskich, medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Mieliśmy śmietankę najlepszych lekkoatletów z wyjątkiem reprezentantów w rzucie młotem.

Prezes Malinowski podkreśla, że związek będzie dążył do cyklicznego organizowania tego typu mityngów.

Podziel się z innymi

O autorze

Łukasz Kościelniak
Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close