Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Radomiak wygrał z Siarką i po 13 latach ponownie zagra w I lidze

To był wielki dzień dla radomskiej piłki. W sobotę Radomiak Radom w meczu 33. kolejki II ligi pokonał przed własną publicznością Siarkę Tarnobrzeg 5:0 i na kolejkę przed końcem zapewnił sobie awans do I ligi. Zieloni po raz ostatni na zapleczu ekstraklasy grali trzynaście lat temu.

Gospodarze od samego początku kontrolowali przebieg spotkania i udokumentowali to w 20. minucie, gdy do siatki trafił Rafał Makowski. Ten sam zawodnik zdobył też gola w 53. minucie. Kwadrans później do własnej bramki trafił Mateusz Wawrylak, w 88. minucie bramkę strzelił Jakub Rolinc, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Patryk Mikita.

Tuż po meczu na murawie i trybunach stadionu przy ul. Narutowicza rozpoczęło się świętowanie.

Potem zabawa przeniosła się do szatni…

… i trwała przez długi czas. Piłkarze zakłócili również konferencję prasową. Udało nam się jednak porozmawiać z bohaterami sobotniego spotkania – Rafałem Makowskim i Leandro.

Kilka godzin po zakończeniu spotkania na Placu Jagiellońskim odbyła się feta kibiców z piłkarzami i sztabem szkoleniowych zielonych. Całą relację z tego wydarzenia mogą Państwo obejrzeć na www.zebrra.tv. Po sobotnim meczu Radomiak zachował pozycję lidera i o zwycięstwo w całych rozgrywkach powalczy w następną sobotę, gdy na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Łęczna.