Firmy, które zainwestowały lub zainwestują w Radomskiej Strefie Gospodarczej będą mogły skorzystać z pakietu wsparcia. Miasto opracowało cztery programy skierowane do przedsiębiorców, w których znalazły się punkty dotyczące ulg podatkowych, działań promocyjnych oraz szkolenia i przygotowania odpowiednich kadr.
Władze miasta przekonują, że programy skierowane do przedsiębiorców zawierają najpopularniejsze obecnie formy wsparcia, o które często zabiegają sami właściciele firm.
– To są pakiety, które powstawały przez wiele miesięcy. Pakiety, które były przede wszystkim konsultowane ze środowiskami biznesowymi w Radomiu. Pakiety przemyślane, które mają jeden cel – tworzenie nowych miejsc pracy – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Pakiety zostały skierowane do nowych firm w Radomskiej Strefie Gospodarczej, jak również tych, które prowadzą w mieście działalność gospodarczą od lat.
– Te osoby, które przychodzą do Radomskiej Strefy Gospodarczej podzieliliśmy na cztery grupy: nowych przedsiębiorców, którzy jeszcze nie funkcjonują w Radomiu, przedsiębiorców, którzy w Radomiu zainwestowali i chcą się dalej rozwijać. Są też osoby, które dzisiaj nie są przedsiębiorcami, ale chcą otworzyć mikroprzedsiębiorstwo. I czwarta grupa to przedsiębiorcy, którzy stawiają na innowacje – dodał Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
W czterech pakietach: Pionier, Progres, Idea i Mikro znalazły się takie formy wsparcia dla firm, jak chociażby ulgi w podatkach lokalnych, bazy terenów inwestycyjnych, kampanie promocyjne oraz przygotowanie odpowiednich kadr pracowniczych. Z programu Progres już skorzystała firma SUPRON 3.
– Jesteśmy żywym przykładem, że warto tu inwestować, warto rozwijać się na tych terenach. Warto popierać lokalne firmy i ludzi. Wspierać ich. Również jesteśmy zainteresowani, aby ten program Progres jak najbardziej się rozwijał – stwierdził Grzegorz Starzomski z firmy PPUH SUPRON 3.
Z pakietów przygotowanych przez magistrat skorzystają również studenci, którzy będą mogli wziąć udział w programie stażowym.
– Uważam, że jest to bardzo ciekawy i interesujący projekt dla studentów, którzy są na początku swojej drogi zawodowej i chcieliby na rynku lokalnym, radomskim postawić swoje pierwsze kroki – uzupełnił Daniel Lis, student UT-H w Radomiu.
Cały czas pomoc przedsiębiorcom będą udzielali pracownicy wydziału obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej urzędu miejskiego.
– Zachęcam wszystkich przedsiębiorców, również tych małych, aby się nie obawiali, aby zapukali, ponieważ są tutaj ludzie kompetentni, którzy mogą pomóc przejść przez ten gąszcz przepisów i innych wymogów formalnych – zakończył Piotr Kotkowski z firmy Gabec.
Oprócz tego magistrat uruchomił dla inwestorów specjalną infolinię. Pod numerem telefonu 0 – 800 – 468 – 378 przedsiębiorcy będą mogli poznać zasady funkcjonowania Radomskiej Strefy Gospodarczej.