Władze Radomia ogłosiły, że w przyszłym roku Bulwary nad rzeką Mleczną zyskają połącznie z ulicą Maratońską. Dzięki temu piesi oraz rowerzyści będą mogli dotrzeć z okolic Starego Ogrodu aż do zalewu na Borkach.
Miejska Pracowania Urbanistyczna opracowała już koncepcję połączenia bulwarów nad rzeką Mleczną z ulicą Maratońską.
– Będzie to ciąg pieszo – rowerowy, który będzie połączony z ulicą Podhalańską, a ulica Podhalańska, krótki, 30 – metrowym łącznikiem z ulicą Maratońską. Takie rozwiązanie pozwoli nam już w przyszłym roku spowodować, że od ulicy Okulickiego, de facto nawet od Starego Ogrodu, będzie można spokojnie dojechać do ulicy Maratońskiej, a dalej do zalewu na Borkach – wyjaśnił Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Przypomnijmy, że bulwary kończą się za dawnymi ogródkami działkowymi, bowiem wcześniej właściciele niektórych nieruchomości nie godzili na sprzedaż działek, które pozwoliłyby na połączenie ciągu pieszo – rowerowego z ulicą Maratońską. Teraz, jak zapewnia wiceprezydent Frysztak, to się zmieniło.
– Będziemy szli decyzją ZRID. Chcemy wywłaszczyć właścicieli nieruchomości. Właściciele są o tym poinformowani. Na przykład właściciel firmy, która za moimi plecami tutaj działa jest jak najbardziej przychylny tej inwestycji – dodał wiceprezydent Frysztak.
Przedłużenie bulwarów to nie jedyna inwestycja rowerowa w tej części Radomia.
– Mam nadzieję, że na tym nie koniec. W dalszych planach mamy również połączenie ulicy Maratońskiej z zalewem na Borkach. Tam będziemy to realizować zgodnie z programem Life i z wykorzystaniem środków z programu Life. Także w perspektywie 2-3 lat powstanie spójny ciąg od ulicy Okulickiego do zalewu na Borkach – poinformował Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Na budowę przedłużenia Bulwarów nad rzeką Mleczną zarezerwowano w budżecie miasta milion złotych. Jeszcze w kwietniu ma zostać podpisana umowa z projektantem, który stworzy dokumentację niezbędną do realizacji całego przedsięwzięcia. W drugiej połowie roku ma zostać ogłoszony przetarg, który wyłoni firmę odpowiedzialną za budowę przedłużenia. Zakończenie prac planowane jest w 2018 roku.