Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Czy Radosław Witkowski ponownie wystartuje w wyborach na prezydenta Radomia?

W najbliższą niedzielę, 17 grudnia, Radosław Witkowski miał ogłosić, czy będzie ponownie ubiegał się o fotel prezydenta Radomia podczas najbliższych wyborów samorządowych. Jednak wbrew wcześniejszym zapowiedziom, decyzję prezydenta możemy poznać dopiero w przyszłym roku.

– Obecnie polski parlament pracuje nad zmianami w ordynacji wyborczej. Tej ordynacji, która reguluje wybory do samorządu w najbliższych wyborach w 2018 roku. Dochodzą do nas różne informacje, że polscy parlamentarzyści rozważają nawet projekty likwidacji bezpośrednich wyborów na wójta, burmistrza i prezydenta. Dlatego z ostateczną decyzją o kandydowaniu wstrzymuję się do czasu, kiedy będziemy wiedzieli jakie będą wyborcze reguły gry – oświadczył Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Przypomnijmy, że nowe władze Platformy Obywatelskiej przekonywały, że nie wyobrażają sobie, aby Radosław Witkowski nie ubiegał się o reelekcję. Jednocześnie pojawił się pomysł, aby obecny gospodarza miasta był popierany przez inne partie oraz środowiska społeczne. Okazuje się, że w razie kandydowania współpracy z innymi ugrupowaniami i stowarzyszeniami nie wyklucza prezydent Radosław Witkowski.

– Od trzech lat zabiegam o poparcie wszystkich radomian, którzy chcą zmian w naszym mieście i którzy popierają te zmiany, które realizujemy. I mam nadzieję, że to co robimy jest dobrze odbierane przez naszych mieszkańców. Chcemy zmieniać Radom i chcemy tworzyć taką wielką koalicję na rzecz zmian w naszym mieście, bo nie możemy wracać do tego stanu sprzed 2014 roku. Nasze miasto musi się rozwijać – dodał prezydent Radosław Witkowski.

Wybory samorządowe mają odbyć się jesienią 2018 roku.

 

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close