Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu zaprasza na kolejny edukacyjny poranek muzyczny. Spotkania prowadzi Włodzimierz Izban, autor książki „Co tak pięknie gra?”.
– Ogólna wiedza na temat brzmienia instrumentów w narodzie nie jest na najwyższym poziomie. Wiem o tym, bo to sprawdzałem w związku tym ta książka ma służyć tym, którzy chcieliby się zainteresować jak brzmi klawesyn, harfa, rożek angielski. Czym różni się rożek angielski od oboju, albo puzon od waltorni? Ta książka służy takim zabawom, może dla niektórych, futurystycznym, ale dla przeciętnego słuchacza, który chce się orientować, że teraz gra waltornia, a nie puzon ta książka właśnie służy rozwijaniu takiej wiedzy – powiedział Włodzimierz Izban, autor książki „Co tak pięknie gra?”.
Książka na podstawie której prowadzone są zajęcia nie tylko przekazuje ciekawe informacje, jest pięknie ilustrowana, ale również… gra.
– Istota tej książki jest o tyle ciekawa, że każdy z instrumentów ma kod. I po zeskanowaniu, ta książka po przeczytaniu i obejrzeniu bardzo fajnych ilustracji Krzysztofa Zięby ma możliwość posłuchania instrumentu – dodał Włodzimierz Izban.
Spotkania podzielono na sześć audycji.
– Mamy instrumenty smyczkowe, one były omawiane 11 lutego. 25 lutego zapraszamy na instrumenty dęte drewniane. Potem zapraszamy na instrumenty dęte blaszane, zapraszamy na instrumenty perkusyjne, zapraszamy na instrumenty strunowe, czyli gitara, mandolina, bandżo i na samym końcu będą instrumenty klawiszowe. Organów niestety nie postawimy w Elektrowni, natomiast będzie fortepian i akordeon – zaznaczył Włodzimierz Izban.
Zajęcia mają zainteresować dzieci i młodzież muzyką.
– Będzie nam przyświecała taka stara zasada: bawimy się ucząc i ucząc bawimy się, więc to taka synergia tych dwóch wyrazów jest tutaj ważna – zakończył Włodzimierz Izban, autor książki „Co tak pięknie gra?”
Edukacyjne poranki muzyczne są skierowane do dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Niedzielne spotkanie w „Elektrowni” rozpocznie się o godz. 12.30. Bilet wstępu kosztuje 5 zł.