Robert Fiszer banner

Siedziba „Łaźni” oraz Rogatka do remontu. Miastu udało się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie

Siedziba Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” doczeka się remontu. Placówce kultury udało się pozyskać od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pieniądze na przeprowadzenie niezbędnych prac, w tym na remontu dachu oraz elewacji.

– Łaźnia ma swojego zarządcę – ośrodek Łaźnia wystąpił o dofinansowanie. Otrzyma blisko 230 tys. zł na prace modernizacyjne. Budynek zabytkowy, każdego roku jest poddawany analizie i tutaj musimy go doinwestować. Dlatego cieszę się, że te pieniądze również do naszego miasta trafią – powiedział Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Z tego samego źródła miastu udało się również pozyskać pieniądze na remont tego, dobrze znanego radomianom budynku w centrum miasta.

– Ale dla nas dużo ważniejsza jest kwestia Rogatki przy ulicy Malczewskiego oraz Kelles – Krauza. To ten budynek, który przez wiele, wiele lat był w użytkowaniu Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego, a który niestety uległ degradacji. W 2015 roku   UT-H zrezygnował z dalszego użytkowania tego budynku i oddał go miastu. My przygotowaliśmy dokumentację i chcemy mu oddać dawny blask – dodał wiceprezydent Konrad Frysztak.

Na ten cel miastu udało się pozyskać 80 tys. zł. Choć już teraz wiadomo, że na przeprowadzenie wszystkich prac potrzeba o wiele więcej pieniędzy.

– Na najbliższej sesji przedstawimy radnym koncepcję finansowania tego przedsięwzięcia i będziemy chcieli, aby jeszcze w tym roku rozpoczęły się roboty w Rogatce u zbiegu ulic Malczewskiego – Kelles Krauza – zakończył Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Wartość remontu Rogatki to około pół miliona złotych.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close