Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Zakończyła się XIV Radomska Olimpiada Młodzieży

Za nami XIV edycja Radomskiej Olimpiady Młodzieży, której koordynatorem na zlecenie Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu jest Szkolny Związek Sportowy w Radomiu, a organem finansującym jest Gmina Miasta Radomia.

Radomska Olimpiada Młodzieży to największa, całoroczna impreza masowa skierowana do przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Zawody sportowe były organizowane zgodnie z regulaminem Szkolnego Związku Sportowego na obiektach szkolnych i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Za sprawny przebieg zawodów odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego, kierownicy poszczególnych dyscyplin sportowych oraz związkowi sędziowie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała opieka medyczna. Dla wszystkich pierwszych trzech zespołów dziewcząt i chłopców zapewnione były nagrody, w postaci pucharów, medali i dyplomów. Podczas XIV edycji zorganizowano 238 zawodów szkolnych, w których wzięło udział 10007 uczestników – 5415 zawodników i 4592 zawodniczek.

Dla przedszkolaków Szkolny Związek Sportowy przygotował trzy imprezy masowe, w których udział wzięło 228 uczestników. Dla szkół podstawowych w kategorii dzieci zorganizowano zawody w 34 dyscyplinach sportowych, w których udział wzięło 4384 uczestników. W klasyfikacji radomskich szkół najlepsza okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, która zdobyła 2440 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 1090 punktów zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6, a na trzecim miejscu uplasowało się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24, która zdobyła 1015 punktów. W kategorii młodzieży ze szkół podstawowych zorganizowano 33 imprezy, w których wystartowało 3079 uczestników. Pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół wywalczyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10, która zdobyła 1200 punktów. Z dorobkiem 1060 punktów drugie miejsca zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 17, a na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4.

W kategorii szkół ponadpodstawowych zorganizowano 19 imprez – wzięło w nich udział 2316 uczestników. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się uczennice V Liceum Ogólnokształcącego, które zdobyły 279,5 punkta. Drugie miejsce zajęły zawodniczki Zespołu Szkół Ekonomicznych (235 punktów), a trzecie IV Liceum Ogólnokształcącego (225 punktów).

Wśród chłopców najlepsi okazali się przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych, którzy zdobyli 360 punktów. Na drugim miejscu z dorobkiem 235 punktów uplasowali się uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego, a na trzecim VI Liceum Ogólnokształcącego, którzy zdobyli 230 punktów.

Radomskie szkoły z powodzeniem rywalizowały też na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Wśród szkół podstawowych najlepsza na Mazowszu w kategorii dzieci okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomiu. W ogólnej klasyfikacji drużynowej szkoły z Radomia uplasowały się na trzeciej pozycji.

Oficjalne podsumowanie Radomskiej Olimpiady Młodzieży odbyło się w piątek, 28 września w sali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Zwycięskie szkoły, a także najlepsi zawodnicy i trenerzy odebrali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary. Z zakończonej edycji zawodów zadowolony był prezes Szkolnego Związku Sportowego, Jarosław Ludwiński.

Materiały filmowe z następnej edycji Radomskiej Olimpiady Młodzieży będą mogli państwo oglądać w Magazynie Sportu Szkolnego, który będzie emitowany na antenie Zebrra TV oraz na stronie internetowej www.zebrra.tv.