Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Ponad 2,3 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego dla powiatu białobrzeskiego

Rewitalizacja terenów zielonych w Białobrzegach, zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Bejkowska Wola oraz utworzenie pracowni informatycznej w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej w Adamowie to tylko niektóre inwestycje w powiecie białobrzeskim ze wsparciem samorządu województwa mazowieckiego. W czwartek, 18 lipca, w tej sprawie umowy podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci z powiatu białobrzeskiego.

– To są instrumenty autorskie, jeżeli chodzi o zarząd województwa. Instrument wsparcia Aktywizacji dotyczy właśnie sołectw, w których dofinansowaliśmy w 100% wszystkie wnioski, które zostały złożone. Jestem przekonany, że będziemy kontynuować ten instrument w przyszłym roku – rozpoczął Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Dzięki uruchomieniu Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw w powiecie białobrzeskim wsparcie z samorządu województwa otrzymało 20 sołectw z 5 gmin: Wyśmierzyce, Stromiec, Radzanów, Promna i Białobrzegi.

– Pierwsze to są środki poznaczone dla sołectw. Cztery sołectwa dostały środki finansowe. Dzięki temu pewne zadania, drobne, ale bardzo ważne, dla mieszkańców tych sołectw zostaną zrealizowane – poinformował  Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów.

– Rozwój lokalny zaczyna się w wspólnotach lokalnych, której podstawą jest samorządowa gmina. Najważniejszą jednostką pomocniczą gmin są sołectwa i komitety osiedlowe. Rozwój terenów wiejskich jest zawsze kilka kroków w tyle w stosunku do obszarów miejskich ziemi radomskiej, którą stanowią głównie stolice powiatów. Ważne jest wyrównywanie szans rozwojowych poprawiających jakość życia na terenach wiejskich, żeby ten rozwój przebiegał w spójny sposób – uzupełnił Tomasz Śmietanka, radny województwa mazowieckiego.

Z powiatu białobrzeskiego dofinansowanie na dwa projekty z Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych otrzymała gmina Białobrzegi.

– My otrzymaliśmy dofinansowanie na powstanie pracowni informatycznej w naszej szkole podstawowej. Bardzo ważna inwestycja, bo pozwoli uczniom na lepsze doskonalenie swoich umiejętności. Został uruchomiony kolejny instrument, który dotyczy ogródków działkowych i z tego instrumentu skorzystały nasze ogrody działkowe „Stokrotka” – uzupełnił Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów.

W powiecie białobrzeskim z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza zrewitalizowane zostaną tereny zielone nad jeziorem zachodnim w Białobrzegach.

– Jezioro będziemy rewitalizować, zyska nowe nabrzeże, nasadzenia. Myślę, że to poprawi estetykę naszego miasta tutaj od północy – dodał Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów.

Suma dofinansowania wszystkich projektów w powiecie białobrzeskim wynosi ponad 2 mln 300 tys. zł.

Podziel się z innymi

O autorze

Magdalena Król

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close