Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi z instalacją fotowoltaiczną

Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi otrzymał systemy fotowoltaiczne. Zajmują się one przekształcaniem światła słonecznego w energię, dzięki czemu pozwolą na ekologiczne i praktyczne pozyskiwanie prądu.

– Podpisaliśmy z Łukaszem Fonfarą umowę darowizny instalacji fotowoltaicznej, która dzięki jego firmie zielona-energia.com została zainstalowana na budynku Urzędu Miasta i Gminy. No nie ukrywam, że jest to dla mnie dzień taki dosyć powiedziałbym ważny, dlatego że rzadko się zdarza, żeby firma czy mieszkaniec Białobrzegów czy ktokolwiek sfinansował tak kosztowne zadanie tutaj dla naszego miasta. – tłumaczył Adam Bolek Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi

Instalacja to darowizna przekazana od białobrzeżanina, który chciał wesprzeć swoje rodzinne miasto.

– Instalacja fotowoltaiczna na budynku gminy ma moc powyżej 13 kW. Chcielibyśmy więcej, natomiast tu po prostu nie ma możliwości dachowych. Można przyjąć w uproszczeniu, że ona rocznie będzie produkować 13 MW energii elektrycznej rocznie. Przy wzrostach cen to są kwoty na poziomie nawet kilkunastu tysięcy rocznie, jeśli chodzi o oszczędności. – wyjaśniał Łukasz Fonfara Współwłaściciel firmy zielona-energia.com

Mimo, że to nie pierwsza inicjatywa Łukasza Fonfary, ten pomysł zrodził się spontanicznie.

– Chciał zrobić coś dla naszego tutaj ośrodka zdrowia i rzeczywiście zrobił bardzo dużo, bo przekazał kwotę 10 tys. zł na właśnie sprzęt, który zabezpieczył naszych medyków przed koronawirusem. Ale chciał zrobić coś jeszcze. Chciał również zrobić instalacje fotowoltaiczną w naszym ZOZ-ie ale okazało się, że nasz ZOZ ma już taka instalację i spontanicznie zaproponował, że może wykonać ją gdzie indziej. – tłumaczył Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi

Burmistrz podkreśla, że inwestycja była wykonana bardzo sprawnie. Od pomysłu do realizacji minęło kilka tygodni. Teraz czas na procedurę wymiany liczników i przepisania umów. Niedługo instalacja będzie w pełni funkcjonowała.

– Chciałem serdecznie podziękować Łukaszowi, jego wspólnikowi i całej firmie za to, że taka instalacja, taka inwestycja tutaj w naszej gminie, miała ma miejsce i jestem mu bardzo za to wdzięczny. To naprawdę ważne, te oszczędności, które się pojawią na pewno zostaną dobrze spożytkowane. – mówił Adam Bolek

Systemy fotowoltaiczne charakteryzują się żywotnością i posłużą gminie przez kolejnych wiele lat. Ich wartość to ponad 55 tys. zł.

Podziel się z innymi

O autorze

Avatar

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close