Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Rozstrzygnięcie Konkursu dla Młodych Twórców w PSP nr 31 w Radomiu

„Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem”. Pod takim hasłem odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Twórców zorganizowanego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu.

– To bardzo ważne przedsięwzięcie, bardzo ważny konkurs, bardzo ważny dzień w życiu społeczności tej szkoły (…) To przedsięwzięcie dla społeczności naszej szkoły jest ogromnie ważne, jest umocowane w tradycji od wielu lat. Pandemia, trudny czas, przerwały na dwa lata, dlatego wszyscy bardzo się cieszyliśmy, że możemy do tej tradycji powrócić – mówi Małgorzata Pudzianowska, dyrektor PSP Nr 31 w Radomiu.

Konkurs podzielono na kategorie: plastyczną i literacką oraz część, w której uczestnicy mogli zaprezentować swoją wiedzę na temat Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

– Myślę, że wiedza o Kardynale Stefanie Wyszyńskim jest niezwykle ważna, ale i też trudna do przekazania. W związku z czym, taka forma konkursowa ułatwia dzieciom i młodzieży przekazanie tejże wiedzy, całego dziedzictwa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest to też i święto naszej szkoły, dlatego już po raz dziewiąty ta uroczystość miała u nas miejsce – mówi Katarzyna Kamańczyk, koordynatorka konkursu.

Prace na konkurs napłynęły z wielu szkół podstawowych z Radomia oraz regionu. Między innymi ze szkoły podstawowej w Parznicach, Garbatce Letnisku, Janowie, Bielisze, a nawet z Wrocławia. Nagrody wręczyło grono pedagogiczne odpowiedzialne za organizację konkursu na czele z Panią dyrektor Małgorzatą Pudzianowską.

– Młodzież licznie, ponad stu uczestników, licznie podjęła wyzwanie w kategorii plastycznej, literackiej, z konkursu z wiedzy. Brali udział uczniowie z całej Polski, serdecznie im za to dziękujemy i mamy nadzieje, że uczestnictwo w tym konkursie wniosło wiele do ich życia – mówi Małgorzata Pudzianowska, dyrektor PSP Nr 31 w Radomiu.

Podczas zdrowej rywalizacji towarzyszącej każdej edycji konkursu, pierwsze miejsce w kategorii wiedzy na temat Kardynała Stefana Wyszyńskiego w wywalczyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 z Radomia.

– Miejsc pierwszych było kilka, nie tylko nasza szkoła. Raczej zawsze staramy się docenić wszystkich, którzy nadsyłają prace, wszystkie szkoły (…), Natomiast w konkursie wiedzy rzeczywiście w tym roku udało nam się udało nam się zdobyć pierwsze miejsce. No w końcu patron też troszkę zobowiązuje, prawda? – mówi Katarzyna Kamańczyk, koordynatorka konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w Dniu Patrona szkoły, a całemu wydarzeniu patronowała nasza telewizja.

Podziel się z innymi

O autorze

Avatar

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close