Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Młodzik Radom przegrał z Oronką Orońsko

Kolejnej ligowej porażki doznał Młodzik Radom. Ekipa występująca w Pineks Klasie A przegrała w sobotę na własnym boisku z Oronką Orońsko 0:2.

Gospodarze postawili wiceliderowi trudne warunki. Oronka objęła prowadzenie w 56. minucie, gdy do siatki trafił Krzysztof Banaszkiewicz. Rezultat dwie minuty przed końcem spotkania ustalił Damian Koptas.

– Wynik nie odzwierciedla meczu, bo nie zasłużyliśmy dzisiaj na porażkę. Muszę pochwalić mój zespół za podjętą walkę. Gdybyśmy tak grali w każdym meczu to mielibyśmy więcej punktów i zajmowalibyśmy wyższe miejsce w tabeli – mówi Łukasz Glista, trener Młodzika Radom.

– Gospodarze postawili na obronę, w jedenastu stanęli na własnej połowie i liczyli na kontry, choć też trzeba mieć odpowiednich ludzi, żeby coś zagrać i strzelić. W moim zespole jest kilku doświadczonych ludzi, którzy przechylili szalę zwycięstwa na naszą korzyść – komentuje Daniel Grymuła, grający trener Oronki Orońsko.

Po 19 rozegranych spotkaniach Młodzik plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Zespół z Orońska jest wiceliderem z dorobkiem 46 punktów. W następnej serii gier radomska ekipa zagra na wyjeździe z trzecią w tabeli Mogielanką Mogielnica. Początek spotkania w sobotę o godzinie 11:00.