Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

OFICJALNIE: Obie Trotter i Carl Lindbom nie zagrają już w barwach HydroTrucku Radom!

Przerwa spowodowana pandemią koronawirusa to czas owocnej pracy w biurach HydroTrucku Radom. Po miesiącach ciężkiej pracy włodarze klubu powoli dopinają ostatnie szczegóły i niemalże oficjalnie można stwierdzić, iż kadra na sezon 2020/2021 jest zamknięta.

– To był okres naprawdę bardzo pracowity. Nie tylko w naszym klubie. Zmagaliśmy się z pandemią, z zamknięciem poprzedniego sezonu, następnie z ustaleniem budżetu na kolejny sezon i kontraktowaniem zawodników – powiedział Piotr Kardaś, prezes HydroTrucku Radom.

Tych było dosyć sporo, bowiem w HydroTrucku doszło do prawdziwego wietrzenia szatni. Klub zakontraktował m.in. Mikołaja Kurpisza, Nickolasa Neala, Betta Prahla czy Dayona Griffina. Szczególna uwagę przykuwa ostatni z wymienionych, bowiem to w nim prezes klubu pokłada największe nadzieje.

– Skorzystaliśmy z okazji, żeby pozyskać wartościowego zawodnika po bardzo mocnej uczelni, który niemalże otarł się o NBA. Jakieś perypetie i nieszczęśliwe wypadki w pierwszym roku jego kariery spowodowały, że po prostu było nas na niego stać. Liczymy, że w tym sezonie udowodni swoją wartość – przyznał prezes klubu.

By jedni przyszli, drudzy muszą odejść. Piotr Kardaś, prezes klubu oficjalnie ogłosił, że w barwach radomskich „Smoków” nie zobaczymy już Obiego Trottera oraz Carla Lindboma.

– Z Obim podziękowaliśmy sobie za dwa lata owocnej współpracy. Jest to zawodnik, który swoimi umiejętnościami niejednokrotnie udowadniał, że jest liderem naszej drużyny. Również Carl Lindbom nie będzie występował w naszym zespole. Szuka miejsca w mocniejszej lidze. U nas tę swoją wartość potwierdził – dodał Kardaś.

Zawodnicy do treningów wrócą za nieco ponad dwa tygodnie. Z kolei początek rozgrywek Energa Basket Ligi zaplanowano na połowę sierpnia.

– Plan jest już całkowity, ja też mogę tutaj oficjalnie powiedzieć, że zaczynamy 13. lipca. Mamy nadzieję, że już na ten dzień uda nam się całą kadrę zorganizować, żebyśmy w komplecie rozpoczęli te przygotowania – powiedział Kardaś.

Prezes klubu jest w kontakcie z młodymi zawodnikami z Radomia, którzy ostatecznie mogliby uzupełnić skład.

Podziel się z innymi

O autorze

Maciej Ławrynowicz

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close