Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

W niedzielę radomscy biegacze i biegaczki pobiegną dla szlachetnej paczki

Już w najbliższą niedzielę tradycyjnie radomscy biegacze i biegaczki pobiegną dla “Szlachetnej paczki”. To coroczna inicjatywa członków stowarzyszenia Biegiem Radom!, którzy przy okazji organizacji biegu chcą pomóc najbardziej potrzebującym.

– W tym roku podobnie jak w poprzednich latach staramy się pomóc dwóm rodzinom – informuje Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia Biegiem Radom!. – Mamy nadzieję, że wypełniliśmy wszelkie oczekiwania wolontariuszy, którzy wcześniej byli z wizytą u tych rodzin. Jesteśmy przekonani, że spełnimy ich oczekiwania i te rodziny w radości i godnie spędzą najbliższe święta – mówi Tadeusz Kraska.

Dlatego właśnie część pieniędzy pochodzących z tzw. “wpisowego” w czasie biegu będzie przekazana rodzinom w ramach akcji „Szlachetna paczka”.

– Zobaczymy, jaki będzie tzw. uzysk, który otrzymujemy w trakcie imprezy poprzez dobrowolne opłaty, poprzez wpłaty na nasze konto, ale także poprzez dary, które przynoszone są do naszego stowarzyszenia – mówi prezes Kraska.

Dotychczasowe Biegi Mikołajkowe odbywały się w radomskim parku im. Kościuszki. W tym roku to się jednak zmienia.

– Chcemy przywrócić Borki biegaczom. Co prawda w tym roku odbywało się tam już Grand Prix Radomia, ale chcemy pokazać dzielnica Borki zmieniła się. Zaplecze, które tam w tej chwili się znajduje w ośrodku jest zupełnie wystarczające dla potrzeb organizacji tego typu imprez, czyli imprez o charakterze kameralnym, gdzie liczba uczestników oscyluje ok. 300 osób – mówi Tadeusz Kraska.

W imprezie wystartować będzie mógł każdy, bez względu na wiek.

– W imprezie mogą wziąć udział przedszkolaki, dzieci, młodzież. Mamy kilkanaście biegów z podziałem na 6 kategorii biegowych. Mamy bieg typowo sportowy, czyli bieg z pomiarem elektronicznym czasu na dystansie 5 km i wspólny happeningowy bieg przebierańców – Bieg Mikołajów – informuje Tadeusz Kraska.

Bieg Mikołajkowy w Radomiu odbędzie się czwarty raz. Początek zawodów w niedzielę, od godz. 11.00.

Podziel się z innymi

O autorze

Krzysztof Czaban

czaban@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close