Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Umowa na dofinansowanie rewitalizacji kamienicy Deskurów podpisana. Co dzieje się na placu budowy?

Prezydent Radosław Witkowski oraz Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego, podpisali umowę na dofinansowanie rewitalizacji kamienicy Deskurów.

W sumie miasto otrzyma ponad 23 mln zł, z czego 19 mln 600 tys. zł pochodzi z funduszy Unii Europejskiej, a pozostała kwota to wsparcie z budżetu państwa.

– Jestem szczęśliwy, że do mojego miasta rodzinnego trafia tak duże wsparcie w kwocie 23 mln zł na rzecz, która jest bezwzględnie potrzebna, więc na rewitalizację naszego pięknego Miasta Kazimierzowskiego. Jestem przekonany, że te wnioski, które są nadal w ocenie również będą tak wysoko punktowane. To zasługa tego, że cały sztab ludzi kierowanych przez prezydentów pracuje nad tym, aby rzeczywiście te wnioski były dopieszczone – powiedział Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Władze Radomia zapewniają, że prace przy rewitalizacji zabytkowej kamienicy przebiegają zgodnie z harmonogramem.

– Jeśli chodzi o proces inwestycyjny to on przebiega bez zakłóceń. I mam nadzieję, że ten termin, który jest tam zapisany, czyli druga połowa sierpnia 2018 roku to czas, kiedy będziemy mogli w większym gronie spotkać się przy kamienicy Deskurów, tej odnowionej, zmodernizowanej, która będzie inspirowała działania kulturalne w tej części naszego miasta – dodał Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Obecnie na placu budowy trwają prace związane m.in. z fundamentami.

– Na tę chwilę jesteśmy na etapie wzmacniania fundamentów. Musieliśmy trochę zmienić technologię. Zatwierdziliśmy tę zmianę kilka tygodni temu. Technologia ta to podbijanie fundamentów poprzez zastosowanie jetów. Są to długie, kilkumetrowe pale betonowo – żwirowe, które są wstrzykiwane niemalże w miejsce wokół fundamentów – zakończył Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Oprócz tego w niektórych miejscach kamienicy Deskurów zalano stropy pomiędzy parterem i pierwszym piętrem. Po tych pracach przyjdzie czas na odtworzenie ściany budynku od strony ulicy Małej.

Podziel się z innymi

O autorze

Mariusz Skopek

skopek@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close