Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Kiedy nauka idzie w parze z zabawą, czyli dzień otwarty w PSP nr 24

Mnóstwo ciekawych doświadczeń, atrakcji i zabaw dla uczniów – m.in. tak wyglądał dzień otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 w Radomiu. Była to doskonała okazja to zaprezentowania placówki, tego co radomska „dwudziestka czwórka“ ma najlepsze.

– Uczniowie i przyszli adepci mogą po prostu zwiedzić naszą szkołę i dowiedzieć się, co znajduje się w placówce. Mogą zobaczyć każdą salę. W sali muzycznej mamy rozłożone wszystkie instrumenty, jakie u nas się znajdują i dzieci mogą spróbować zagrać na wszystkich instrumentach, zobaczyć, jakie jest ich brzmienie – mówi Joanna Siczek, nauczycielka muzyki.

To właśnie uczniowie są siłą szkoły. Mają co robić. Szkoła skutecznie i w bardzo przyswajalny dla nich sposób rozwija ich zainteresowania.

– Tutaj w tej sali organizujemy różne pokazy. Mamy pokaz chemiczny, dalej są fizyczny i biologiczny. Pokazujemy, jakie robimy eksperymenty. Ten największy to była “lokomotywa”. Był też pokaz z wybuchem. Zrobiliśmy także gaśnicę chemiczną i pokaz spalania magnezu – relacjonuje Joanna Kęsiak, uczennica.

To tylko niektóre z zaprezentowanych szkolnych atrakcji. Tego dnia uczniowie wcielili się w rolę przewodników, tak żeby przybyli rodzice mogli jeszcze lepiej w dzień otwarty poznać walory placówki.

– Podchodzimy do rodziców, pytamy się, czy chcieliby, żeby ich dzieci chodziły do tej szkoły. Pokazujemy różne sale. Mówimy tak jak jest. Pokazujemy dzieciom różne atrakcje, aby zachęcić ich do chodzenia do naszej szkoły – mówią Patrycja Śwircz i Paulina Rdzanek, uczennice PSP nr 24.

Było co pokazywać. Oprócz pracowni chemicznej czy biologicznej, uczniowie zaprezentowali np. nowoczesne tablice multimedialne. Były też prezentacje muzyczne, zabawy matematyczne czy moc atrakcji fizycznych. Nie zabrakło także plastycznych pokazów wystawy dzieł uczniów czy prezentacji sportowych, dzięki którym szkoła w jeszcze szerszy sposób przedstawiła swoje walory. Z najmłodszymi, być może przyszłymi uczniami szkoły, odwiedziliśmy także intelektualne serce placówki – szkolną bibliotekę.

– Nasza szkoła gości potencjalnych uczniów. Przychodzą dzieci z przedszkoli, żeby zobaczyć, co nasza szkoła oferuje. Nasi uczniowie są bardzo zaangażowani, oprowadzają dzieci i rodziców po szkole, bo szkoła mieści się w trzech budynkach, właściwie trzech segmentach, choć wejście jest jedno. Niemniej jednak szkoła jest rozległa, więc uczniowie oprowadzają dzieci i rodziców – mówi Irena Wojciechowska, bibliotekarka.

Tegoroczną zachętą dla przyszłych uczniów placówki jest także powiększenie szkoły. Budynek co prawda od lat pozostaje w niezmienionym kształcie, ale…

– Wielką zachętą niech będzie to, że nasza szkoła rozrasta się, jeżeli chodzi o liczbę sal lekcyjnych. Od pierwszego września w tym budynku nie będzie VII liceum ogólnokształcącego, które przenosi się do budynku przy ulicy Warszawskiej. Cały ten segment to nowe sale dydaktyczne. Mam nadzieję, że wszystkie będą do dyspozycji uczniów szkoły nr 24 – mówi Wojciech  Patkowski, dyrektor placówki.

Sami uczniowie nie mają wątpliwości, że w szkole nie ma miejsce na nudę. Poza lekcjami są bowiem różne konkursy, zawody sportowe, wyjścia do placówek kultury czy wycieczki. Każdego dnia są więc niesamowite wrażenia. PSP nr 24 2 Radomiu znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich 4.

Podziel się z innymi

O autorze

Krzysztof Czaban

czaban@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close