Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Dni otwarte w X LO im. Stanisława Konarskiego w Radomiu

Były pokazy multimedialne, doświadczenia chemiczne, ciekawe wystawy oraz dużo muzyki i zabawy. Tak wyglądały dni otwarte w X Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Radomiu.

– Naszą szkołę prezentują uczniowie, którzy pokazują pracownie, chcą powiedzieć o atmosferze, jaka panuje w naszej szkole, o tym co tutaj się dzieje – powiedziała Ewa Wietrzyńska – Tkacz, nauczycielka w X LO.

Jak zapewniają nauczyciele, szkoła jest w pełni przyjazna dla uczniów, w tym również dla tych, którzy borykają się z niepełnosprawnością.

– Jest to jedno z pierwszych liceów ogólnokształcących w pełni integracyjnych w Polsce. Funkcjonujemy już ponad 20 lat. Wszystkie klasy w naszej szkole są integracyjne. To znaczy, że w każdej klasie 20-osobowej mamy pięciu uczniów ze skierowaniem do takiej klasy z różnymi dysfunkcjami i 15 uczniów zdrowych. Kształcimy, wychowujemy w klimacie tolerancji, szacunku, uczymy pokonywać trudności życiowe i wierzymy, że każdy zasługuje na sukces – dodała Ewa Wietrzyńska – Tkacz.

Do nauki w X LO zachęcali również obecni uczniowie.

– Przyszłym licealistom na pewno powiedziałabym, że to jest bardzo dobra szkoła na naukę, na problemy zdrowotne. Tutaj nauczyciele pomagają w różny sposób. Dają z siebie wszystko – oświadczyła Emilia, uczennica X LO.

– Myślę, że szkoła podchodzi bardzo indywidualnie do każdego ucznia. Jest bardzo tolerancyjna na osobiste problemy każdego z osobna. Jest bardzo miła atmosfera. Każdy tak naprawdę się szanuje, ma do siebie dużo empatii – uzupełnił Oliwier, uczeń X LO.

– Pierwszą rzeczą, na którą mógłbym zwrócić uwagę są nauczyciele. Chętnie pomagają, zwracają na nas uwagę, wspierają nas w trudnych sytuacjach. Druga rzecz to tutaj jest naprawdę świetna kadra, wiele możemy się tutaj nauczyć. I tutaj są świetni ludzie, którzy mogą ci pomóc – zakończył Maciej, uczeń X LO.

W sumie X Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Radomiu odwiedziło w trakcie dni otwartych kilkadziesiąt osób.

 

Podziel się z innymi

O autorze

Avatar

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close