Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Trwają zapisy do nowej Szkoły Podstawowej ZDZ!

Trwają zapisy do nowej szkoły podstawowej przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. Kameralna podstawówka ZDZ ma ruszyć wraz z nowym rokiem szkolnym 2018/2019.

– Zainspirowało nas funkcjonowanie naszej szkoły muzycznej pierwszego stopnia. Widzimy jak rodzice muszą organizować swój czas dzieląc swoje obowiązki np. poprzez jednoczesne przewożenie dziecka ze szkoły do szkoły na różnego rodzaju zajęcia. My chcemy stworzyć taką szkołę, która będzie dla dzieci, tutaj na miejscu wszechstronna. Będzie wpływała na ich osobowość, na kształtowanie ich postawy – mówi Katarzyna Kołodziejska, dyrektor szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.

Do tej pory przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Radomiu funkcjonowały dwie placówki. Szkoły ponadpodstawowe ZDZ oraz Muzyczna Szkoła Pierwszego Stopnia. Teraz do tego grona dołącza szkoła podstawowa, w której na początku funkcjonować będzie jedna klasa.

– Klasa będzie niewielka, będzie liczyła tylko 15 osób. Jesteśmy małą szkołą, szkołą kameralną, jesteśmy też taką społecznością, która tworzy rodzinę i takie warunki chcemy stworzyć naszym milusińskim. Nie chcemy konkurować z dużymi placówkami. Mamy swoją ideę, która jest związana z tworzeniem małej społeczności. Chodzi o, żeby dziecko czuło się bezpieczniej, żeby czuło się tutaj też jak w domu – tłumaczy dyrektor Kołodziejska.

Najmłodsi w szkole muzycznej nie mają czasu na nudę. Pokazuje to m.in. zaangażowanie i uczniów i rodziców podczas codziennych zajęć, ale także podczas organizowanych w placówce regularnie np. muzycznych występów dzieci i młodzieży.

– Budujemy zaufanie wśród rodziców, dajemy gwarancję jakości. Chcemy udowodnić swoją pracą, swoim zaangażowaniem, metodami, procesem dydaktycznym, który będziemy realizować, że warto nam zaufać. Tak się stało w szkole muzycznej. Dzisiaj nasi uczniowie, uczą się gry na fortepianie, saksofonie, perkusji, skrzypcach, wiolonczeli. Wiemy, że ten czas, który tu spędzają w szkole, daje im taką możliwość rozwoju, ale  i poczucie bezpieczeństwa. Chcę, aby tak też było w naszej szkole małych talentów – mówi Katarzyna Kołodziejska.

Kolejny dzień otwarty w placówce zorganizowany zostanie 14 kwietnia. Już od godziny 10.00 zainteresowani rodzice mogą zapoznać się z ofertą placówki i planowanymi działaniami szkoły w obecnym i przyszłym roku szkolnym.

Podziel się z innymi

O autorze

Krzysztof Czaban

czaban@zebrra.tv

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close