Robert Fiszer banner
Radom Pogoda

Artyści czerpią z natury pełnymi garściami, czyli plenerowe wartszaty w Garbatce-Letnisko

Od  połowy lipca w Garbatce-Letnisko trwa plener rzeźbiarsko-malarski. To właśnie tutaj artyści z całego świata zrzeszają się, by wspólnie malować, rysować czy rzeźbić.

– To jest jeden z elementów “Twórczego lata” w Garbatce-Letnisko. To działanie, które składa się z warsztatów rzemieślniczych, w którym doskonalone są takie dziedziny jak sznycerka, witraż, garncarstwo, wiklina czy pisanie ikon organizowane przez ks. Jacka Wróbla. To jezuita, który pokazuje, jak dawniej ucinano farby, wyrabiano je, przygotowywano podobrazia. Elementem “Twórczego lata” jest Międzynarodowy Plener Malarstwa i Rzeźby. To są zmagania rzeźbiarzy z materią, a malarze wychodzą w plener, dokumentują – czasami fotograficznie oraz pracują w naszym szkolnym atelier – informuje Mirosław Dziedzicki, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko.

Jak twierdzą artyści – to natura stanowi dla nich prawdziwą inspirację.

– Mogę wyzwolić swoje wyobrażenia, mam czas na bycie tylko z własną twórczością, a w domu jest wiele spraw, które nas rozpraszają. Poza tym atmosfera Garbatki, jej przyroda są bardzo inspirujące – mówi Ewelina Białoch, artysta malarz.

– Jestem artystą, który maluje dzieła realistyczne i dla mnie inspiracją są zabytkowe wille, które znajdują się w Garbatce. Piękne są, utopione w zielenie, szczególnie jak jest słońce to powstają wyjątkowo fajne pejzaże – mówi Timur Karim.

– Garbatka jest przepięknym miejscem. To miejsce ma bardzo przestrzenne studio i może tu pracować każdy. To jest mój drugi przyjazd do Garbatki i tworzę tutaj artystyczne dzieła dzięki ludziom i dobrej pogodzie – twierdzi Siret z Indii.

Ponadto przyjazna atmosfera oraz malownicza okolica pozwalają artystom oderwać się od codziennych problemów.

– Mój kraj jest bardzo zatłoczony. Jest w nim za dużo ludzi, za dużo ulic, a szczególnie za dużo turystów. Czasami jesteśmy tym znudzeni, ale kiedy tu przyjeżdżamy to czas się zatrzymuje. Myślę, że tu wszyscy jesteśmy zrelaksowani. Pogoda także dopisuje, nie jest ani ciepło, ani zimno, nie pada – mówi Emilie z Turcji.

– Bardzo mi się tutaj podoba. Zresztą przyjeżdżamy tu całą rodziną, z synkiem i moim narzeczonym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z gościnności, atmosfery, ludzie są bardzo życzliwi, panie z kuchni, zresztą cała obsługa z pleneru jest super – mówi Ewelina Białoch.

Zwieńczeniem pracy wszystkich artystów będzie wernisaż 11. Międzynarodowego Pleneru Ekspresji Twórczej Malarstwa i Rzeźby, który odbędzie się 28 lipca o godz. 17:00 w Garbatce-Letnisko.

Podziel się z innymi

O autorze

Ewa Janiec
Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi naszego miasta. Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Piszcie na adres: redakcja@zebrra.tv

Tytuł REKLAMA

REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszech serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close