16 maja (w czwartek) 2019 roku w Kinie Studyjnym MCSW Elektrownia odbędzie się przedpremierowa projekcja filmu „Dzień Czekolady” (2018), najważniejszej polskiej produkcji dla dzieci w roku 2019. Po projekcji zaplanowana jest rozmowa z reżyserem Jackiem Bławutem i psychologiem Tomaszem Kołodziejczykiem na temat: Depresja i problemy psychiczne dzieci i młodzieży inspirowana obejrzanym filmem.
Harmonogram wydarzenia:
15.30 – 16.00 Działania związane z opieką psychologiczną i psychiatryczną dzieci i młodzieży na terenie Mazowsza. Prezentacja Urzędu Marszałkowskiego.
16.00 – 17.15 Przedpremierowa projekcja filmu „Dzień czekolady” (2018) w reż. Jacka Piotra Bławuta.
17.15 – 18.15 Spotkanie z reżyserem Jackiem Piotrem Bławutem i psychologiem Tomaszem Kołodziejczykiem – rozmowa na temat: Depresja i problemy psychiczne dzieci i młodzieży inspirowana obejrzanym filmem. Moderator rozmowy: Anna Równy MSCDN
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
Patronat medialny – ZEBRRA.tv
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Przedsięwzięcie adresowane jest przede wszystkim do nauczycieli, pedagogów i psychologów.
Na wydarzenie należy logować się poprzez stronę MSCDN Wydział w Radomiu: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/14958/o//w/Radom
Biogramy:
Jacek Piotr Bławut – reżyser i scenarzysta. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. „Dzień Czekolady” jest jego pełnometrażowym debiutem fabularnym, za który został uhonorowany nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz filmu fabularnego Europy Środkowowschodniej w programie ScripTeast na Filmowym Festiwalu w Cannes 2010. Wybrana filmografia: „Jezioro” (2011), „Samotność dźwięku” (2012), „Szczeniak” (2013), „Dzień czekolady” (2018)
Tomasz Kołodziejczyk – socjolog, wychowawca, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współzałożyciel Pracowni Alternatywnego Wychowania w Łodzi, współautor programów „Spójrz Inaczej” i „Spójrz inaczej na agresję”. Od wielu lat wspiera, szkoli i superwizuje wychowawców i nauczycieli, zwłaszcza w obszarach uczenia umiejętności psychospołecznych, rozwiązywania problemów wychowawczych, prowadzenia klasy, pracy wokół agresji i przemocy, uzależnień behawioralnych oraz coachingu nauczycielskiego. Pracuje w Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie oraz Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień MONAR w Łodzi.
Anna Równy – nauczyciel konsultant MSCDN ds. edukacji humanistycznej, filmowej i medialnej, doktorantka w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG, koordynatorka merytoryczna Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, liderka Filmoteki Szkolnej, wiceprzewodnicząca Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, autorka scenariuszy metodycznych i publikacji o tematyce filmoznawczej i nowomedialnej, współautorka podręcznika do języka polskiego „Ponad słowami”. Współpracuje jako ekspert z festiwalami filmowymi dla dzieci i młodzieży, dystrybutorami filmowymi i twórcami, oraz z instytucjami i podmiotami odpowiadającymi za kształt edukacji filmowej w Polsce.
Organizatorzy:
Nauczycielski Klub Filmowy MSCDN
Kino Studyjne MCSW Elektrownia